Dzień 3, czyli Grupa Produktowa pod ostrzałem :). Na chwilę oderwałem się od pracy, bo mój zespół przygotowuje akurat demo i prezentację rozwiązania na jutro. Jak zwykle już na sam koniec dodajemy rzeczy, których każdy bał się ruszyć wcześniej :).

Nagrania
Dzisiejszy dzień upłynął całkiem miło. Po śniadaniu 8 MVP CRM’owych (w tym ja) wzięło udział w nagraniach do Channel9 i MSDN – opowiadaliśmy o ulubionej funkcji CRM 2011. I zgadnijcie co się działo – nikt nie chciał mówić o Claims Based Authentication :). Po nagraniach trochę pływałem po budynku między zespołami, bo okazało się, że zapotrzebowanie na integrację CRM 2011 – SharePoint jest większe niż przypuszczaliśmy. Skonfigurowaliśmy i zaprojektowaliśmy 2 integracje.

Spotkanie z Grupą Produktową
Tak nadszedł czas wyjazdu do budynku Grupy Produktowej (większego ze 3 razy niż cały budynek polskiego oddziału 🙂 ). Całkiem miło się zaskoczyliśmy, że na ponad 2-godzinne spotkanie przyszło 15 osób – byli architekci odpowiedzialni za klienta Outlook, architekt odpowiedzialny za rozwiązania (solutions), managerowie od bezpieczeństwa (w tym field-level security) i np. SDK i WCF. Poza tym, że są wyjątkowo spoko ziomami, to… wiedzą całkiem sporo 🙂 (jak można było się spodziewać). Podczas spotkania nikt nie unikał ciężkich tematów:
kiedy CRM będzie wspierał inne przeglądarki? dlaczego field-level security działa tylko dla nowych pól? czy w integracji CRM-SharePoint jest przewidziana propagacja uprawnień? kiedy realnie należy oczekiwać wydania CRM 2011? jak budować language pack’i dla języków niewspieranych przez MS? jak wspierać custom workflow assemblies w CRM Online? kiedy w SDK będą przykłady z claims-based authentication? czy będzie wsparcie dla innych zasobów (web resources) niż aktualnie? czy MS planuje inne licencjonowanie dla portali korzystających z CRM? jak dokładnie działa nowy klient Outlook? czy Data Migration Manager będzie w końcu działał? itd. Na wszystkie pytania znalazły się odpowiedzi…

Po sesji była kolacja dla wszystkich. Tak się złożyło, że członkowie Grupy Produktowej z popołudniowej sesji też przyjechali. I zaczęły się szczere rozmowy, że rozwiązania (solutions) się nie przydadzą w normalnej pracy, że integracja z SharePoint trochę kuleje itd :).

Dzień wyjątkowo udany. Jutro kończenie rozwiązań i ich prezentacja.

Reklama