Czasem zdarza się, że musimy przenieść całe środowisko z naszym CRM’em do nowej infrastruktury. Obojętnie czy przenosimy system w ramach tej samej domeny, na nowe serwery czy w ogóle na totalnie nowe środowisko, Microsoft Dynamics CRM 4.0 ma do tego fajne narzędzie – Import Organization Wizard. Poza przypadkami, kiedy „Import Organization Failed”, programik działa dość sprawnie. A jego funkcjonalność jest niezastąpiona!

Podczas importu organizacji Import Organization Wizard’em (uruchamia się go z „Deployment Manager’a”) przenoszone zostają wszystkie dane zgromadzone w naszym systemie CRM. Jednym z kroków importu jest mapowanie użytkowników. Po co mapować użytowników nie muszę mówić – wyobraźcie sobie sytuację, że właścicielem 1000 zadań w poprzednim środowisku był użytkownik, którego nie ma w nowej domenie – już wiadomo po co mapować :). Mapować można na kilka sposobów – kreator oferuje też możliwość auto-mapowania. I ten post jest właśnie omówieniem tych sposobów :), które jak się okazuje wprowadziły w błąd niejednego administratora. Poniżej lista możliwych wyborów i ich wyjaśnienie:

Opcja 1 – Active Directory account name
Kreator zmapuje użytkowników na podstawie nazw kont w AD. Lepiej więc, żeby nazwy się zgadzały 😉

Opcja 2 – Microsoft Dynamics CRM full name to Active Directory full name
Nazwy kont w ogóle nie muszą się zgadzać pomiędzy domenami. Wystarczy, że kreator będzie w stanie zmapować pełne nazwy użytowników w CRM to pełnych nazw w AD.

Opcja 3 – Prefix
Najdziwniejsza opcja – kreator zmapuje PO KOLEI użytkowników do JUŻ ISTNIEJĄCYCH w nowym środowisku kont o odpowiednio wybranej nazwie (np. „uzytkownik_”) i automatycznie inkrementowanym sufiksie. Jeśli więc chcemy, żeby właściciele rekordów np. Ala i Jaś zmienili się w „uzytkownik_01” i „uzytkownik_02”, to wybierzmy tę opję. Wybranie tej opcji nie spowoduje, że kreator stworzy konta użytkowników w AD!

Opcja 4 – Use existing mapping file
ta opcja pozwoli nam użyć wcześniej stworzonego pliku XML z odpowiednimi mapowaniami użytkowników

 

Ważne:
1.
Import Organization Wizard nigdy nie tworzy kont w Active Directory. Narzędzie pozwala jedynie mapować stare konta do nowych

2. Jeśli któreś konto nie da się automatycznie zmapować, nie ma strachu – kreator w następnym kroku pokaże błąd i da nam możliwość zmapowania pozostałych użytkowników.

 

Miłego przenoszenia!

Reklama