Dzisiaj, tj. 22 października w przyszłości naszego czasu, Sustaining Engineering Team opulikował Update Rollup 7 dla Dynamics CRM. Rollup 7 daje tyle poprawek, ile jeszcze żaden Rollup nie dał :). W skrócie wygląda to trochę na taki Dynamics CRM 4.0 R2, albo coś podobnego. Oczywiście Rollup 7 jest kumulatywny, tzn. że nie trzeba mieć żadnego Rollup’a wcześniej. Tym razem Microsoft opublikował fix dla wszystkich komponentów, czyli dla serwera, klienta, Email Router’a, Mobile Express’a i Reporting Services, a fix do Data Migration Managera będzie później.

Do najfajnieszych poprawek należą:

  • wsparcie Windows 2008 R2
  • polska wersja Mobile Express!!!
  • wreszcie dodatek do Outlook będzie ładował się w tle, nie powodując zawieszenia Outlooka i pozwalając czytać pocztę zanim się załaduje (długo trzeba było czekać)
  • proces Dynamics CRM hoster do obsługi wersji offline klienta Outlook nie będzie już działał w tle, kiedy klient Dynamics CRM for Outlook jest w trybie online
  • po instalacji Update Rollup 7 dla klienta Outlook’owego użytkownik instalujący kolejne poprawki nie będzie musiał już być lokalnym administratorem
  • wreszcie będzie można użyć auto-konfiguracji klienta Outlook poprzez plik config.xml

Więcej o Update Rollup 7 można przeczytać tutaj: http://support.microsoft.com/Default.aspx?kbid=971782, a ściągnąć go można stąd: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=a4893988-7804-4e23-ab58-740441cc696e.

WAŻNE: Rollup’a 7 nie można będzie odinstalować z klienta Dynamics CRM for Outlook w wersji offline (!), bo znacząco zmienia strukturę bazy.

Reklama