Microsoft Dynamics CRM 2011 RC opublikowany!

Microsoft przed chwilą opublikował pierwszy Realease Candidate Microsoft Dynamics CRM 2011!!! To znaczy, że jesteśmy już po fazie BETA i system wchodzi w etapy przed-finalne. Na razie nie ma informacji o tym, czy były jakieś zmiany w stosunku do BETY. Można się spodziewać, że wszystkie błędy są naprawione, ale podobno Microsoft szykował też jakieś ulepszenia funkcjonalności. Zobaczymy.

Jak odkryłem link myślałem, że to jakaś pomyłka, ponieważ Microsoft nie zapowiadał w tych dniach Release Candidate. Dodatkowo na stronie jest do ściągnięcia tylko CRM Server i tylko po angielsku. Ale po potwierdzeniu okazało się, że to nie pomyłka – CRM 2011 RC naprawdę się pojawił i to nie przez pomyłkę!

Link do RC jest tutaj: http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=c3f82c6f-c123-4e80-b9b2-ee422a16b91d&displaylang=en.

Reklamy

4 komentarze do “Microsoft Dynamics CRM 2011 RC opublikowany!

 1. Niestety… nadal nie da się „będąc na polskim language-pack’u” używać „Dostosowywania”. Jak ustawię język na zgodny z base – czyli z English – to sa dostępne opcje dostosowywania ale….. wówczas etykiety na formatkach są po angielsku – czyli MS zapomniał o najprostrzej rzeczy – base language = English ale z mozliwością wyboru języka wyświetlania formatki innego niż English!!! Jak ktoś wie czy da się to obejść – to chętnie skorzystam. Blokuje mi to w przygotowaniach do pilota.

  • Oczywiście, tak jest. To, co opisujesz, nie jest winą languge pack’a – tak działa Dynamics CRM. Dostosowywać można tylko w języku bazowym. Tak działał od „zawsze” (odkąd pojawiła się „multijęzyczność” w 4.0) i tak będzie działał. MS o niczym nie zapomniał, to jest zachowanie „by design”. Póki nie będzie bazowej wersji polskiej, nie będzie można po polsku dostosowywać. I to jest normalne.

   Powodzenia w pilocie! 🙂

   PS. Ten Language Pack (każdy inny niż 8 podstawowych) został wypuszczony ponad miesiąc przed czasem i jest „częściowy”.

 2. Byłoby fajnie – gdyby MS dodało w końcu taki „feature”… życie wszystkich partnerów MS byłoby łatwiejsze i nie musielibyśmy czekać aż do polskiej instalacji (polish base language version).

  • Mogłoby być miło, ale prawda jest taka, że w Polsce we wdrożeniach jest przecież używany bazowy polski (więc wszystko działa, jak należy i jak opisujesz). Jedyne utrudnienie to używanie teraz wersji RC, ale MS mówi wprost, że RC dostępne jest w 8 językach. I chyba nic z tym nie zrobimy… 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s