Skoro dziś ta informacja stała się publiczna, mogę już pisać. Niedługo pewnie będzie o tym podobnie glośno, jak o Skype’ie. Otóż, Microsoft domknął transakcje przejęcia Yammer’a (za 1,2 mld dolarów 😉 ). Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest Yammer, skrót myślowy – Yammer to Facebook dla firm. To Enterprise Search. To narzędzie komunikacji wewnętrznej w założeniach podobne do portali społecznościowych.

Po wstępie już pewnie wiecie co chcę napisać? Czy zakup Yammer’a jest przypadkowy? Nie. Czy da coś Dynamics CRM? Na razie tajemnica, ale tajemnicą nie jest już konektor Dynamics CRM do Yammer Ticker’a opublikowany po cichu w kwietniu. Konektor pozwala śledzić rekordy, wymieniać wiadomości, śledzić kampanie i parę innych tricków. A ten konektor to nie koniec… 🙂

Co to wszystko znaczy? Ano znaczy na razie tyle, że Microsoft poszedł za ciosem i Dynamics CRM zrobi się naprawdę „social”. Co komu po dodatkach do Salesforce’a, które udają Twitter’a. Co komu po Activity Feeds dodanych do Dynamics CRM. Skoro można mieć najbardziej potężne narzędzie do komunikacji wewnętrznej, jakim jest Yammer, połączone z SharePoint i CRM. I to właśnie da Microsoft’owi Yammer. Najbardziej rozbudowane na świecie (po Facebook’u) narzędzie do komunikacji wewnętrznej oparte o mechanizmy, które każdy zna z życia. Nie wspomnę już o Enterprise Search’u po wszystkich rekordach w CRM… :-D.