Polski blog o Microsoft Dynamics 365

(najstarszy blog o Microsoft Dynamics CRM w Polsce. Dostarcza wiedzę od 2008 roku)

O blogu

Witam na pierwszym blogu o Microsoft Dynamics CRM (od grudnia 2016 Microsoft Dynamics 365) w Polsce. Od 2008 roku ten blog ma na celu popularyzację wiedzy o platformie CRM Microsoft’u (zwanej też czasami platformą xRM). Umieszczam tu ciekawe wiadomości, informacje i instrukcje związane z Microsoft Dynamics 365 i technologiami powiązanymi.

Staram się, aby ten blog był kompleksowym źródłem wiedzy o platformie Dynamics 365, Dynamics CRM i Dynamics CRM Online. Chcę też, żeby służyl jako portal wymiany informacji dla wszystkich profesjonalistów zajmujących się tym najlepszym na świecie systemem CRM.

Zastrzeżenie:

Blog może zawierać opinie opisujące subiektywne odczucia i w żadnym wypadku nie reprezentuje stanowiska Microsoft. Zgodność mojego zdania z wizją Microsoft mnie cieszy, ale nie jest celem tego bloga. Celem jest przekazanie rzetelnych informacji nt. Microsoft Dynamics CRM i Microsoft Dynamics 365.

Nie gwarantuję dokładności, kompletności, aktualności, odpowiedniości lub ważności informacji na tej stronie i nie ponoszę odpowiedzialności za błędy, niedopatrzenia lub jakiekolwiek straty, uszkodzenia lub szkody wynikające z wykorzystania informacji zawartych na tym blogu.

20 thoughts on “O blogu

 1. Witam Pana równie serdecznie,

  Miałam już wcześniej przyjemność poznać Pana zdanie odnośnie perspektyw rozwoju sieci neuronowych. Niestety nadal temat ten jest mi wyjątkowo daleki:) A od niedawna interesują mnie obecne możliwości logicznej agregacji informacji w sieci, co jak sądze odnosi się do web 3.0.
  Czy mógłby Pan polecić ekspertów w tej dziedzienie?

  Z pozdrowieniami noworocznymi,

  Ola

 2. Cześć Olu :),

  Sieci neuronowe? A co to? 😉 To taki buzzword fajny. Wszyscy się nimi chcą zajmować, a dobrze umie je wykorzystać kilka osób (i nie ma wśród nich mnie!). Odkąd programowanie sieci neuronowych jest w programie każdej uczelni na kierunkach IT, całe zagadnienie straciło moją uwagę jako mało niszowe i uświadomiłem sobie, że jest traktowane po prostu w kategoriach kolejnego zapychacza prograu studiów ;).
  Jeśli chodzi o agregację danych w sieci, to chodzi Ci o web crawling? Mogę dać Ci parę namiarów na super specjalistów od tego…

  A jeśli chodzi o web 3.0 i ogólnie sieci semantyczne, to moim zdaniem skończy się jak sieciami neuronowymi – za dużo osób się tym interesuję i za dużo hałasu. Nie powstanie nic rewolucyjnego, tylko każdy zrobi „coś”. Czy ktoś robił hałas o tym, że trzeba zbudować super wyszukiwarkę? Nie, Google to zrobił po cichu. Było setki konferencji poświęconych temu, że przydałby się język opisu danych 10 lat temu? Nie, był SGML i w3c stworzyło XML’a. Itd.

  Daj znać, to Ci pomogę znaleźć ludzi ;).

  Pozdr,
  Kuba

  1. Witam serdecznie,

   Pojawił się, pojawił 🙂 Umknął mi ten fakt, muszę przyznać. W weekend zaplanowałem ten post o Implementation Guide i w ferworze walki nie sprawdziłem nawet Rollup’ów :). Dziękuję bardzo za czujność, już nadrabiam zaległości!

   Dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej!
   Kuba S

 3. Witam.
  Potrzebuje pomocy z MS Dynamics CRM 4.0. Sytuacja wyglada nastepujaco: Tworze przeplyw pracy i mam klopot z przyporzadkowaniem konkretnych czynnosci do osob,. Gdy tworze czynnosc, a nastepnie daje „przypisz” czynnosc X do osoby Y to po odpaleniu przeplywu nastepuje zablokowanie przeplywu z komunikatem w polu przeplywu w szansie sprzedazy: „Nie masz wystarczajacych uprawnien do uzyskania dostepu do obiektu programu MS Dynamics CRM lub wykonania zadanej operacji. Aby uzyskac wiecej informacji, skontaktuj sie z administratorem programu MS Dynamics CRM.” Wie ktos jak to rozwiazac, albo moze mi ktos krok po kroku podac jak prawidlowo przypisac czynnosci do konkretnych osob. Za wszelkie informacje z gory dziekuje. 🙂 Pozdrawiam.

  1. Witam,

   Wygląda na to, że nie ma Pan uprawnień do przypisywania szans sprzedaży lub do przywiązywania rekordów do użytkowników (być może są w innej jednostce).
   Proponowałbym spróbować przypisać tę szansę sprzedaży, na której zatrzymał się workflow do tego użytkownika, co w workflow i zobaczyć, czy pojawi się błąd w interfejsie. Jeśli to sprawa uprawnień, pojawi się bład.

   Pozdrawiam,
   Kuba S

 4. Witam,
  Mam problem z raportami w CRM, wygląda na to, że występuje on w każdej wersji (testowałem na Rollupie 4,6,7)
  Otóż, jak wybieram warunki dla raportu, to niestety „są one ignorowane”
  przykład: tworzę nowy raport:
  podstawowy typ rekordu: Produkty
  pomocniczy typ rekordu: Produkty oferowane (produkt)
  Warunki:
  (Produkt) Nazwa produktu -> zawiera -> test
  (Produkty oferowane (produkt)) Cena jednostkowa -> jest większe niż -> 0,00

  W wyniku dostaje produkty, które zawierają w nazwie test, ale pokazuje mi też te, w których cena jednostkowa jest równa 0,00 zł
  ?

  1. A co dokładnie chcesz osiągnąć? Nie mylisz przypadkiem dwóch cen? Twój filtr mówi tyle: „wyszukaj mi produkty, które są na jakiejkolwiek ofercie z ceną w linii produktu (na tej ofercie) większą niż 0”. A wynik pokazuje produkty z ceną = 0, ale mówisz o cenie, która jest atrybutem produktu, a filtr szuka po cenie – atrybucie linii oferty. Dobrze rozumiem?

 5. Witam

  Jestem obecnie na etpaie tworzenia reguł wykrywania duplikatów w MS CRM 4.0. Utworzyłem regułę wykrywającą duplikaty dla Potencjalnego klienta, Konta na podtsawie pola Nazwa firmy. Utworzyłem również crossową regułę dla Potencjalnego klienta i Konta gdzie sprawdzana jest Nazwa firmy dla obu tych obiektów. Czy można stworzyć taką regułę, która przy konwersji Potencjlnego klienta na Konto poinformuje użytkownika o tym że Konto o Nazwie firmy Potencjalnego klient już istnieje w przypadku gdy zignorujemy wykrycie duplikatu na poziomie tworzenia Potencjalnego klienta np. przez import z pliku CSV.

  1. Tak, jest taka możliwość – napisanie kodu i plugin’a na odpowiednim zdarzeniu. Drugi sposób (niewspierany) to nadpisanie stronki, któa pojawia się podczas konwersji lead’a do konta i z kodu wywołanie reguły deduplikacji lub po prostu kodu, który sprawdzi duplikaty…

 6. Witam.Potrzebuje pomocy z MS Dynamics CRM 4.0. Sytuacja wyglada nastepujaco: Tworze przeplyw pracy i mam klopot z przyporzadkowaniem konkretnych czynnosci do osob,. Gdy tworze czynnosc, a nastepnie daje „przypisz” czynnosc X do osoby Y to po odpaleniu przeplywu nastepuje zablokowanie przeplywu z komunikatem w polu przeplywu w szansie sprzedazy: „Nie masz wystarczajacych uprawnien do uzyskania dostepu do obiektu programu MS Dynamics CRM lub wykonania zadanej operacji. Aby uzyskac wiecej informacji, skontaktuj sie z administratorem programu MS Dynamics CRM.” Wie ktos jak to rozwiazac, albo moze mi ktos krok po kroku podac jak prawidlowo przypisac czynnosci do konkretnych osob. Za wszelkie informacje z gory dziekuje. Pozdrawiam.
  +1

  1. Moim zdainem jest tak jak informuje crm w komunikacie. Uzytkownik do którego ma być przypisana czynnośc albo nie ma uprawnień do tego rodzaju czynności albo nie ma uprawnień do obiektu, z którym ta czynność ma być powiązana (pole Dotyczy). W tym przypadku jest to szansa sprzedaży. Należy przesledzic uprawnienia użytkownika dla działań i szans sprzedaży.

 7. Witam Kuba,

  Mam pytanie. Mam zsynchronizowany Outlook z MS Dynamics CRM 4.0 jak moge dodać stopke w poczcie CRM. ( cały czas wyskakuje mi ze zmiany dokonam na skrzynce firmowej nie CRM)

  1. Hej,

   Odpowiedź – nie możesz w prosty sposó i na 100%. Jesli potrzebujesz stopki z Outlook w emailach wysyłanych z CRM, sa 2 opcje:

   • musisz albo użyć szablonu email w CRM – robisz szablon ze stopką i każdy emil wysyłany z CRM uzupełniasz później o szablon „Wstaw szablon”,
   • możesz ustawić dodawanie stopki do wiadomjoście email już bezpośrednio w Exchange Server

   Pozdr,
   Kuba

 8. A czy możesz bardziej przyblizyć mi drugi sposób ( pokierować bardziej klarownie?);).
  Bedę wdzieczna .

  Pzdr,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: