Część z Was pewnie już wie. Dla tych, którzy nie wiedzą, spieszę z wyjaśnieniem :). Otóż, w najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Nucleus Research przyjrzano się 10 wdrożeniom (nie tylko CRM ), które przyniosły największy zwrot z inwestycji (Return On Investment). Okazało się, że największy ROI dał Microsoft Dynamics CRM!!! Mowa o wdrożeniu w ISS Belgium (firmie zatrudniającej na świecie ok 400 000 ludzi), które przyniosło 2266% zwrotu z inwestycji w okresie 3-letnim oraz oszczędności na rok rzędu 7 974 658 EUR rocznie! Analitycy Nuclues Research badali nie tylko koszty licencji, ale wszystki koszty związane z wdrożeniem systemu CRM w ISS Belgium, a więc: koszty licencji, wdrożenia, konsultacji, szkoleń i personelu.
Dodatkowo okazało się, że tzw. payback nastąpił już po 2 tygodniach. Dynamics CRM został wdrożony w celu wsparcia sprzedaży i obsługi klienta.
Wyniki te pokazują 2 rzeczy:

  1. inwestycja w Dynamics CRM naprawdę super się opłaca (warto więc „przeboleć” trochę większy koszt licencji niż innych systemów klasy CRM), a zwrot z poniesionych kosztów przy dobrze zrobionym wdrożeniu może być liczony w milionach w walucie i utrzymanych klientach
  2. ISS Belgium musiał być strasznie źle zarządzany przed wdrożeniem Dynamics CRM 🙂
Reklama