W Microsoft Dynamics CRM 4.0 zostało wprowadzonych wiele zmian w stosunku do Dynamics CRM 3.0. Niestety kilka z nich bolało… Po pierwsze, wraz z 4.0 zniknął wspierany przez Microsoft klient mobilny (na rzecz rozwiązań płatnych), po drugie ku wkurzeniu niektórych zniknął konektor do BizTalk’a. Microsoft długo po premierze obiecywał, że przywrócą taki konektor dla Dynamics CRM 4.0. I stało się… 🙂
9 września Microsoft opublikował darmowy adapter (konektor) pozwalający łączyć Microsofty Dynamics CRM 4.0 z innymi aplikacjami w firmie za pomocą BizTalk’a. Wreszcie konektor wspiera wszystkie wersje BizTalk’a, tzn 32- i 64-bitowe, ale też 2006 i 2009. Konektor, jak przystało na BizTalk’a opiera się w dużej mierze o przesyłanie XML ;). Rozumie wszystkie akcje, które można wykonywać na encjach w CRM i ma pojęcie o wszystkich encjach, nawet tych utworzonych przez nas.
Jeśli kogoś stać na BizTalk’a, to ten konektor znacznie ułatwi mu życie. W razie potrzeby można go ściągnąć stąd: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=abd3bb9e-a59a-4eb6-8de8-fb25b77926d7 (konektor dostępny jest póki co tylko w angielskiej wersji)

Reklama