I znów zgodnie z planem i kalendarzem, Microsoft opublikował dziś w nocy Update Rollup 10 dla Dynamics CRM.
Rollup 10 jest jak kumulatywny, zawiera również poprawki błędów, które były spowodowane… instalacją poprzednich Rollup’ów :). Mi osobiście nie zdarzyło się napotkać na błąd spowodowany Rollup’em, ale podobno UR7 ze względu na mnóstwo zmian, gdzieniegdzie miał tendencję do powodowania błędów.

Poza poprawkami, które ukazały się do tej pory, Update Rollup 10 naprawia m.in. następujące problemy:

  • wkurzający błąd, kiedy spotkanie, którego użytkownik był organizatorem (a już nie jest) zostało zmienione, nie znikało z kalendarza outlook’a
  • do tej pory niezbyt popularny błąd Email Router’a, który objawiał się nastepującym komunikatem: „Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normally permitted.”
  • problem z załącznikami podczas odpowiadania na wiadomość bezpośrednio z CRM
  • błąd z połączeniem Outlook’a do serwera tuż poinstalacji UR7
  • detekcja duplikatów nie działała podczas konwersji potencjalnych klientów do kont
  • zmiana statusu (nie stanu) szansy sprzedaży w trybie offline często była nadpisywana poprzednim statusem podczas synchronizacji do online
  • błąd z zamykaniem szansy sprzedaży z za długim opisem: „The length of the ‚subject’ attribute of the ‚opportunityclose’ entity exceeded the maximum allowed length of ‚100’.”

Update Rollup 10 naprawia jeszcze kilka innych błędów, m.in. na poziomie skryptów client-side (metoda IsDirty). Generalnie wygląda na to, że to jedna z większych aktualizacji po Rollup’ie 7. Update Rollup 10 jest do ściągnięcia stąd: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=5da4d352-1d3f-4426-9c17-b256c30afdb9, a więcej informacji w KB979347 tutaj: http://support.microsoft.com/kb/979347.

Reklama