Każdy MVP ma takie chwile, kiedy zbliża się rok od uzyskania wyróżnienia, że zastanawia się czy w tym roku swoją pracą zasłużył(a) na nominację. Most Valuable Professional to bowiem wyróżnienie przyznawane w danej technologii na jeden rok. Ja miałem te chwile jakoś tydzień temu. Dziś w natłoku zadań totalnie zapomniałem, że jest ten dzień, 1 lipca :). Ku mojej wielkiej radości przypomniałem to sobie, dostając email o uginającej nogi treści:
Congratulations! We are pleased to present you with the 2011 Microsoft MVP Award!

Ponowne wyróżnienie jest o tyle ciężkie do zdobycia, że 1) identycznie jak przy pierwszej nominacji, analizowany jest poprzedni rok działalności 2) ten rok w niepisany sposób jest porównywany z poprzednimi. Tym bardziej ucieszyłem się z ponownej nominacji. To znaczy, że udało mi się wykorzystać szanse i możliwości związane z byciem MVP. Jak już pisałem, jako MVP można mieć bezpośredni dostęp do grupy produktowej tworzącej dane oprogramowanie. To w połączeniu z przygotowaniami nowej wersji CRM 2011, tym roku pozwoliło mi:

  • zgłosić 12 „moich” błędów w CRM 2011 jeszcze w fazie BETA i RC (a ogólnie aż 22 błędy, bo 10 z nich znaleźli koledzy z zespołu)
  • zgłosić 3 uwzględnione (zgłoszone też przez innych i z największą liczbą głosów) sugestie do funkcjonalności Dynamics CRM 2011
  • przyczynić się do zmiany tłumaczeń w CRM 2011
  • poprowadzić z grupą produktową xRM Acceleration Lab w Redmond
  • wiedzieć o wszystkich rollup’ach i poprawkach ok. 2 tygodnie przed publikacją i dzięki temu testować je wcześniej
  • uczestniczyć w recenzji i sprawdzaniu materiałów szkoleniowych do CRM 2011

Warto działać :). W tym roku mógłbym w zasadzie nie robić już nic, nagroda przyznawana jest przecież za działania do tej pory. Jednak mamy pewne plany z MVP z Europy, które musimy zrealizować. Będzie się działo!

PS. Aktualnie na świecie jest 48 MVP – Dynamics CRM, z czego ok 20 z USA. Dlatego znów cieszę się, że ponownie trafiłem do tak zacnego grona.

Reklama