CRM Anywhere i wsparcie wielu przeglądarek – jeszcze nie teraz…

Dziś rano oficjalnie Microsoft zszokował klientów i partnerów bardzo złą informacją. Otóż, długo oczekiwane funkcjonalności (nowy klient mobilny – CRM Anywhere oraz wsparcie dla wielu przeglądarek) zostały wykluczone z Q2 2012 Service Update, a więc i z wersji R8. Najważniejsze funkcjonalności nowej wersji R8 będą więc… nieobecne w tej wersji.

Aktualna oficjalna informacje jest taka, że obie te ogromne funkcjonalności zostaną przeniesione do Q4 2012 Service Update, a więc na koniec tego roku. Aktualnie w Update Rollup 10 pozostanie z wersji R8 wsparcie dla SQL 2012 i inne poprawki błędów obiecane w wersji R8.

Można uczciwie przyznać, że dla wszystkich to szok. My (MVP) wiemy to od kilku dni i nie mogliśmy tej informacji ogłaszać aż do general availability, bo Microsoft sam chciał o tym poinformować. Można zastanawiać się, czemu tak się stało. Wygląda na to, że po wszystkich testach partnerów zaangażowanych w programy EAP i TAP Microsoft zdecydował, że dotrzymanie terminu nie jest możliwe i znacznie lepiej będzie poczekać do dopracowania CRM Anywhere i wsparcia przeglądarek do perfekcji, zamiast publikować je teraz w obecnym kształcie.

Dla klientów oznaczać to może poprawny, przetestowany i idealny produkt odpowiadający dokładnie potrzebom rynku. Ja się z tym zgadzam, bo wiem jakie zmiany były proponowane podczas testów rozwiązań przez Klientów. Szokujące tylko jest to w jaki sposób Microsoft podał tę informację. Bez ostrzeżenia, bez żadnych przeprosin. Ot tak, z wersji R8 wykluczone zostały 2 najważniejsze komponenty tej wersji. I o ile zgadzam się, że lepiej poczekać i dać idealny produkt, o tyle zastanawiam się, jak mamy to teraz wytłumaczyć klientom, którym obiecaliśmy wsparcie dla przeglądarek już w sierpniu…

UPDATE Z 2012-07-09 23:12
Przed chwilką na sesji podczas WPC 2012 Microsoft pokazał dlaczego wsparcie dla przeglądarek zostało wycofane z R8. Powiem tylko tyle – poza wsparciem dla wielu przeglądarek zostanie dodany… zupełnie nowy interfejs zgodny z Metro UI znanym z Windows 8. Drodzy Klienci, jest na co czekać!. Wow!!! Wszystko w jednym okienku, dostępne kontekstowo. Chcesz dodać produkt, kliknij 1 raz. Chcesz dodać follow-up? Przeciągnij 1 raz. Wow!!!

Reklamy

2 komentarze do “CRM Anywhere i wsparcie wielu przeglądarek – jeszcze nie teraz…

  1. Wszystko w jednym, ale za to bardzo dużym okienku 🙂 Kuba, rozumiem, że ten upadate dalej pod szyldem wersji 2011?

    • A tu może pojawić się niespodzianka i na razie nie ma jasnej odpowiedzi. Musimy poczekać na oficjalną Mapę Drogową nowych wersji (Roadmap), która ukaże się w sierpniu.
      Biorąc pod uwagę fakt, że dyskusja o nazywaniu Q4 2012 na liście grupy produktowej ma już ponad 20 emaili i pojawiają się bardzo różne propozycje, nie ma żadnej pewności, że to ciągle będzie CRM 2011. Ale nie ma też oficjalnych sygnałów, że nie będzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s