Dziś rano oficjalnie Microsoft zszokował klientów i partnerów bardzo złą informacją. Otóż, długo oczekiwane funkcjonalności (nowy klient mobilny – CRM Anywhere oraz wsparcie dla wielu przeglądarek) zostały wykluczone z Q2 2012 Service Update, a więc i z wersji R8. Najważniejsze funkcjonalności nowej wersji R8 będą więc… nieobecne w tej wersji.

Aktualna oficjalna informacje jest taka, że obie te ogromne funkcjonalności zostaną przeniesione do Q4 2012 Service Update, a więc na koniec tego roku. Aktualnie w Update Rollup 10 pozostanie z wersji R8 wsparcie dla SQL 2012 i inne poprawki błędów obiecane w wersji R8.

Można uczciwie przyznać, że dla wszystkich to szok. My (MVP) wiemy to od kilku dni i nie mogliśmy tej informacji ogłaszać aż do general availability, bo Microsoft sam chciał o tym poinformować. Można zastanawiać się, czemu tak się stało. Wygląda na to, że po wszystkich testach partnerów zaangażowanych w programy EAP i TAP Microsoft zdecydował, że dotrzymanie terminu nie jest możliwe i znacznie lepiej będzie poczekać do dopracowania CRM Anywhere i wsparcia przeglądarek do perfekcji, zamiast publikować je teraz w obecnym kształcie.

Dla klientów oznaczać to może poprawny, przetestowany i idealny produkt odpowiadający dokładnie potrzebom rynku. Ja się z tym zgadzam, bo wiem jakie zmiany były proponowane podczas testów rozwiązań przez Klientów. Szokujące tylko jest to w jaki sposób Microsoft podał tę informację. Bez ostrzeżenia, bez żadnych przeprosin. Ot tak, z wersji R8 wykluczone zostały 2 najważniejsze komponenty tej wersji. I o ile zgadzam się, że lepiej poczekać i dać idealny produkt, o tyle zastanawiam się, jak mamy to teraz wytłumaczyć klientom, którym obiecaliśmy wsparcie dla przeglądarek już w sierpniu…

UPDATE Z 2012-07-09 23:12
Przed chwilką na sesji podczas WPC 2012 Microsoft pokazał dlaczego wsparcie dla przeglądarek zostało wycofane z R8. Powiem tylko tyle – poza wsparciem dla wielu przeglądarek zostanie dodany… zupełnie nowy interfejs zgodny z Metro UI znanym z Windows 8. Drodzy Klienci, jest na co czekać!. Wow!!! Wszystko w jednym okienku, dostępne kontekstowo. Chcesz dodać produkt, kliknij 1 raz. Chcesz dodać follow-up? Przeciągnij 1 raz. Wow!!!

Reklama