Premiera nowej wersji Dynamics CRM (2013, kodowo nazywana „Orion”) zbliża się wielkimi krokami. Na razie planowana jest na „jesień 2013”, ale nieoficjalnie mówi się o końcu października 2013. Na pewno pokaz premierowy planowany jest podczas konferencji Convergence, która odbędzie się na początku listopada.
Tymczasem dobiega właśnie do końca faza BETA i faza testowania nowego CRM’a w prawdziwych warunkach. Jeszcze tydzień temu nie było wiadomo, czy po Becie będzie jakaś pośrednia wersja. A tu dość niespodziewanie Microsoft opublikował w piątek, 13-ego września, pierwszą wersję Release Candidate, a więc RC1 nowej wersji Dynamics CRM. CRM 2013 RC1 nie jest oczywiście dostępny publicznie, ale partnerzy i klienci biorący udział w programie testowania wersji BETA (lub w programach wczesnej adopcji) dostali zaproszenia do pobrania pierwszego RC.
Release Candidate to znaczący krok milowy, bo oznacza kilka rzeczy. Po pierwsze, faza BETA się skończyła, a to znaczy, że Grupa Produktowa uwinęła się ze zgłoszeniami partnerów i klientów dotyczących błędów, poprawek i sugestii. Po drugie oznacza, że mamy już do czynienia z Dynamics CRM 2013 w postaci, w jakiej prawdopodobnie ukaże się na rynku. Po trzecie wreszcie oznacza to, że Microsoft jest na czas, a prace idą zgodnie z planem dla Dynamics CRM 2013 „Orion”.

Tych, którzy mają podpisane umowy i dostęp do Connect’a, pozostaje zaprosić do ściągania RC1 i bawienia się nowym CRM 2013 już teraz :).

Reklama