Wow, co za news! Niestety trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Trochę w tajemnicy przed światem Microsoft pracował nad pewnym „zestawem poprawek”. Właśnie stało się jasne o co chodzi. Otóż, Microsoft opublikował właśnie Update Rollup 11 Critical Update, a więc zestaw aktualizacji (poprawek błędów, aktualizacji wydajności) dla wszystkich Klientów, którzy mają zainstalowany Update Rollup 11 i z róznych przyczyn nie chcą / nie zainstalowali Update Rollup 12. Nie ukrywam, że jest to niesamowita ulga dla mnie i pewnie dla całego rynku partnerskiego. Już wystarczająco dużo się natłumaczyliśmy czemu UR12 zmienia tyle i czy na pewno jest potrzebny. Trzeba przyznać, że Microsoft posłuchał rynku… A naprawdę wielu Klientów przez zmiany wprowadzone w Update Rollup 12 pozostała w swoich rozwiązaniach na Update Rollup 11. Niestety część już zrobiła ten krok. No nic, jak napisałem – lepiej późno niż wcale.

CZYM DOKŁADNIE JEST UPDATE ROLLUP 11 CRITICAL UPDATE?
Update Rollup 11 Critical Update (UR 11 CU) to zbiór wszystkich poprawek wypuszczonych po UR11, w tym tzw. Critical on Demand, ale bez zmian funkcjonalności wprowadzonych w UR12. Ta aktualizacja dotyczy serwera CRM i klienta CRM dla Outlook. UR11 powinien być zainstalowany przez wszystkich Klientów, którzy poprzestali swoją przygodę z Update Rollup’ami na UR11 ze względu np. na niekompatybilność skryptów, czy błędy wynikające z wieloprzeglądarkowości (jest takie słowo?).

Czy UR 11 CU wnosi coś super nowego, nieobecnego nigdzie indziej? Spodziewacie się odpowiedzi „Nie”. A tu niespodzianka! UR11 CU dla klienta CRM dla Outlook dodaje nową bardzo ważną funkcję obecną dopiero w CRM 2013 „Orion”!!!, a więc rozdzielenie klienta CRM dla Outlook od procesu Outlook’a! Wreszcie mamy więc niezależny byt, który już nigdy nie wpłynie na pracę w Outlook, jeśli napotka problem np. z połączeniem z serwerem CRM. Proces nazywa się Microsoft.Crm.Application.Outlook.WebFormHost.exe. Witaj nowy procesie! 🙂

SPOSÓB INSTALACJI
Jeśli ktokolwiek ma już Update Rollup 12 na serwerze, powinien zainstalować Update Rollup 14, ale nie musi instalować UR 11 CU, bo wszystkie poprawki dostał już w UR13 i UR14.
Jeśli ktokolwiek ma już UR12 w kliencie CRM dla Outlook, powinien zainstalować Update Rollup 14. Jeśli jednak chcecie korzystać z nowego „podejścia” do rozdzielenia procesów CRM i Outlook, a macie już UR12, należy odinstalować całkowicie wszystkie Rollup’y i samego klienta CRM dla Outlook, a później zainstalować od nowa klienta CRM z UR6 i UR11. Później zainstalować UR11 CU. UWAGA: razem z UR11 CU ściąga się i instaluje SQL CE 4.0!

MOJE RADY
Zaisntalowałbym UR14 na serwerze CRM i… może niepopularnie… spróbował z UR11 CU w kliencie CRM dla Outlook, jeśli kiedykolwiek zdarzył Ci się problem z wieszającym się Outlook’iem i podejrzewasz, że to przez CRM. Ale to tylko moja opinia. I pracy więcej! 🙂

Jeśli już macie UR12 na wszystkich komponentach, macie już wszystkie poprawki. A na nowe funkcje wprowadzone w UR11 CU dla klienta CRM dla Outlook należy poczekać do Update Rollup 15 – to w nim zostaną umieszczone wszystkie poprawki.

Update Rollup 11 Critical Update można ściągnąć tutaj: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=39691

Reklama