Ostatnio podczas próby śledzenia emaila przychodzącego w Outlook za pomocą funkcji „Śledź w programie CRM”, natknąłem się na błąd „Tylko elementy z domyślnego magazynu programu Microsoft Outlook mogą być awansowane do programu Microsoft Dynamics CRM” („Only items in the default Microsoft Outlook store can be promoted to Microsoft Dynamics CRM„):

Komunikat błędu jest dość oczywisty – informuje o tym, że email nie może być śledzony w CRM, ponieważ nie znajduje się w jednym z folderów podstawowych Outlook’a. Zacząłem się zastanawiać, co wobec tego zrobić, skoro używam konta pocztowego skonfigurowanego z IMAP, a nie POP3. Okazuje się, że jedyna opcja to ręcznie skopiować konkretny email do folderu z magazynu podstawowego, tj. np. „Skrzynka odbiorcza”:


…i dopiero z tego folderu można awansować (promować) email do CRM. To znaczy, że jest jedna super zaleta i jedna dość spora wada mechanizmu promocji emaili:

ZALETA: pozwala promować do CRM nawet emaile pochodzące z kont pocztowych obsługujących IMAP
WADA: niestety aby promować email trzeba zawsze ręcznie przenieść go do jednego z domyślnych folderów Outlook’a

Nie wiem jak Wy, ale ja to traktuje jednak w kategorii super zalety :). Do emaili wychodzących używam CRM Email Router’a, a przychodzące śledzę za pomocą Dynamics CRM for Outlook. To umożliwia mi nie tylko wybieranie emaili do śledzenia, ale śledzenie również tych emaili, które pochodzą z innych kont (po przeniesieniu ich do odpowiedniego folderu…)

Reklama