Zdałem 🙂
Ten post powinien jednak mieć tytuł „Beta egzaminu MB2-632″… O ile przy poprzednim egzaminie dziwił mnie fakt, iż niektórzy mówili, że egzamin jest niedopracowany, w przypadku egzaminu Microsoft Dynamics CRM 4.0 Applications można napisać otwarcie – egzamin nie tylko jest niedopracowany, ale jest czasami po prostu „żałośnie niedopracowany”.

Egzamin wyróżnia się spośród innych egzaminów dotyczących CRM 4.0. Nie tym, że jako jedyny obejmuje funkcjonalność Dynamics CRM. Raczej tym, że był pisany przez kogoś kto 1) nie zna systemu 2) nie zna angielskiego. Egzamin zaskakuje brakiem poprawnych odpowiedzi, pytaniami z jednym wyborem, które mają więcej niż jedną odpowiedź oraz błędami gramatycznymi.

Udało mi się zdać ten egzamin za pierwszym razem, ale mogę potwierdzić zdanie innych (spoza Polski), że egzamin jest po prostu nieporozumieniem. Pytanie o to „jak wysłać email z kampanii marketingowej”, które nie zawiera odpowiedzi, w której tworzymy campaign activity jest jednym z przykładów tego, że egzamin w ogóle chyba nie został sprawdzony przed udostępnieniem go w Prometric’u.

Nie zdziwcie się też, jak zobaczycie pytania, w których oczekiwane są 2 odpowiedzi, a są 3 prawidłowe… Albo jak zobaczycie pytanie z powtórzoną odpowiedzią… Albo jak zobaczycie odpowiedzi, które nijak się mają do funkcjonalności oferowanej przez system i realizacja zadania w pytaniu za pomocą podanych odpowiedzi jest „daleka od życia” i wskazuje na totalny brak doświadczenia osoby piszącej odpowiedzi…
Dodatkowo śmieszą błędy typu „you want to recording” (pisownia oryginalna) ;), nie pozwalając się skupić na treści pytania.

Ogólnie, jak napisałem w komentarzach do egzaminu na jego końcu, ten egzamin to totalna porażka. Trochę boję się tego napisać… Ale mam nadzieję, że ten egzamin nie jest dowodem na to, że Microsoft zdecydował się na outsourcing tworzenia egzaminów do Indii…