Wiem, jestem spóźniony o tydzień :). Trudno – lepiej późno niż wcale.

Microsoft kontynuuje tradycję wydawania Rollup’ów do CRM 4.0 mimo publikacji RTM CRM 2011. I taka niespodzianka – Microsoft będzie kontynuował tę tradycję jeszcze długo 🙂. Nie powiem ile, bo mamy na to NDA, ale możecie być pewni, że Microsoft nie zapomni o Dynamics CRM 4.0 jeszcze przez kilka miesięcy.

Co nowego w Update Rollup 16? Zmian sporo, ale jest jedna megasuperważna (przynajmniej dla mnie). Otóż naprawiony został słynny już błąd z raportami mówiący o parametrze @P1 tylko-do-odczytu, który nagminnie atakował użytkowników po przeniesieniu SQL Server Reporting Services na wersję 2008 R2.
Inne poprawki dotyczą w większości problemów, które mogły pojawiać się tylko w specyficznych sytuacjach. Te poprawki to m.in.:

  • naprawiony rzadko pojawiający się błąd przy dodawaniu elementu cennika na formatce produktu
  • zmiana zachowania synchronizacja spotkań w Outlook w przypadku używania trybu „noncached”. Chodzi o sytuację, kiedy wszyscy uczestnicy w CRM stawali się organizatorami i usunięcie spotkania powodowało wysłanie „Prośby o anulowanie spotkania” w Outlook. Teraz ta prośba już nie będzie wysyłana
  • naprawiony błąd z zawieszaniem się klienta Outlook’a w momencie, kiedy plugin na „Pre-send” wyrzucał wyjątek
  • naprawiony błąd, kiedy użytkownik z prawem do odczytu i dodawania mógł usunąć członka listy marketingowej, która została z nim „współdzielona”
  • naprawiony błąd z przepływami pracy, kiedy workflow sprawdzający w warunku odbiorcę email’a natrafiał na adres, którego nie rozpoznawał jako rekord w CRM
  • naprawiony problem z treścią emaili z kodowaniem UTF-8 i z załącznikami, które zostały wysłane przez Email Router do konta POP3 – treść zawierała wtedy „krzaki”
  • ostatnie, moje ulubione 🙂 – kiedy używa się kalendarza w CRM do otworzenia konkretnej daty, trzecia sobota i trzecia niedziela października mają… tę samą datę

Standardowo więcej o Update Rollup 16 można poczytać w odpowiednim KB tutaj: http://support.microsoft.com/kb/2477743, a sam Rollup można ściągnąć stąd: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5ad652f9-d81d-4f12-b9ca-883816806634&displayLang=pl.

Reklama