4 komentarze do “Dynamics 365 – mapowanie funkcjonalności Dynamics CRM do nowych planów [1/2]

 1. Dzięki za post. Krótko i do rzeczy rozjaśnia wiele niedomówień.

  Mam pytanie do stwierdzenia:
  „A przecież ciągle czekamy na ostateczny (powiedziałbym ultimate) Dynamics 365, który połączy natywnie (bez integracji) Dynamics CRM z Dynamics NAV i Dynamics AX7 (stare nazwy!).”

  Pewien jesteś, że taka jest intencja? Może nie do końca rozumiem, co kryje się pod pojęciem natywnego połączenia. Chodzi o połączenie wszystkiego w jeden produkt? To chyba nie jest możliwe, bo to 3 zupełnie różne systemy. Trzeba by wszystko zaryć i zrobić od nowa, tracąc pewnie przy okazji wsteczną kompatybilność. Nie jest istotą Dynamics365 właśnie ta out-of-the-box integracja tych kilku produktów? Czyli coś co wcześniej wymagało sporo pracy i każdorazowo angażowania speców od integracji, jakichś Biztalk’ów, Scribe’ów itp?

  • Hej Łukasz! Ty rozumiesz, że to trzy różne systemy. Ja rozumiem, że to trzy różne systemy. Spytaj Microsoft’u w Polsce (albo działu sprzedaży z dowolnego innego kraju), czy Dynamics 365 to jeden system. Usłyszysz, że oczywiście! 🙂

   Trochę się nie zrozumieliśmy, albo to ja źle napisałem. To, o czym napisałeś i nazwałeś „out-of-the-box integracja” to właśnie coś, co ja nazwałem w poście „natywnie (bez integracji)”. Mówimy o tym samym :). BTW, Common Data Service (CDS) już umożliwia przecież trzymanie danych z obu systemów (NAV/CRM, albo AX/CRM) w jednym miejscu. I do tego dąży Microsoft, żeby nie musieć używac narzędzi do integracji firm trzecich.

 2. Technicznie „Field services” i „Project service automation” to w dalszym ciagu dodatki/rozszerzenia CRM, a nie moduły będące natywną częścią platformy. Żadne marketingowe zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s